Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

Askerde Koğuşçu olmak


askerde koğuşçu olmak
Askerde Koğuşçu Olmak
Acemi birliğinde olabileceğiniz en iyi şeydir koğuşçu olmak.Rahat bir acemilik geçirmek istiyorsanız acemi birliğinde koğuşçu nasıl olunur onun ipuçlarını yazacağım.Aklınıza kazıyın ve koğuşçuluğu kapmaya bakın.Koğuşçu ne yapardan önce koğuşçu nasıl seçilir onu anlatıyım. Eğitim birliğinde koğuşçular ilk gün yada ikinci gün içtima alanında koğuşlardan sorumlu assubay tarafından seçilir. Genelde"Aranızda su tesisatından,elektrik tesisatından anlayan varmı" gibi garip bir soru sorulur böyle bir soru duyduğunuz zaman el kaldırın.Bu soru koğuşçu seçilmek için sorulur.Ben elektriki tesisatında da su tesisatından da anlamam deyip elinizi kaldırmamak yapmayın zaten tesisatla mesisatla hiç işiniz olmayacak genel olarak koğuşçu böyle seçilir bir bölükte en az 2 koğuşçu olur.

Koğuşçular ne iş yapar ?
Aslında koğuşcular hiç ibr iş yapmaz koğuşları ve tuvaleti temizlemeye gelen o günkü temizlik postasının başında durur ve onları yönlendirir.Bunun haricinde hiçbir iş ve sorumluluğu yoktur.


Koğuşçu olmanın avantajları:
Koğuşçular içtimaya katılmaz.Eğitim yapmaz gece çalışmasına katılmaz,Yemekhane postası olmaz Dolayısıyla bulaşık yıkamaz.Temizlik,mıntıka yapmak gün içinde koğulara gidip uyuma imkanı vardır.Herkes eğitimde olacağı için gün içinde kantinden sıra beklemeden alışveriş yapar.Çayını içer gazetesini okur.Koğuşçular eğitime katılmadığı için botu dahi eskimez hiç üstü kirlenmez.Kısacası koğuşçu yatarak acemi birliğini bitirir.

Koğuşçu olmanın dezavantajları:
Koğuuşçu olmanın hiçbir dezavantajı yoktur.Acemi birliğinde olabiliyorsanız olun bana da da edersiniz.

Paşlaş:

1 yorum:

  1. su tesisatından anlayan varmı diyip koguşcu degilde harbiden tesisatçı olmamız gibi bir durum varmı çünkü askerlikte tesisatçı olmak sıkıntıdır çünkü en çok arıza veren yer tuvalettir ve oda tıkanır onu açmakda tesisatçıya düşer

    YanıtlaSil

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi