Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

Askerde Anfici Olmak


askerde anfici ne iş yapar
Askerde Anfici Olmak:
Acemi birliğinde anfici olmak iyi birşeydir. Yani bir sırılama yaparsak en iyi üçüncü görev anfici olmaktır. Anficiler, bilgisayar programcıları, bilgisayar mühendisleri, bilgisayar öğretmenleri,  veya uzun dönemlerde bilisayarcı askerler arasından seçilir.
Anfici ne iş yapar: Anficiler anfiden sorumludur. Anfi denilen yer içerisinde bilgisayar ve projektörün bulunduğu toplantı salonlarıdır.Acemi birliğinde bu alan genelde bir spor salonudur. Anfici bu alanın temizliğinden sorumludur. Ancak temizliği kendisi yapmaz o günkü temizlik postasına yaptırır. Ayrıca eğitimlerde anfide izlenecek cd'leri açar. Maç günleri de maç yayını yapar.
Anfici olmanın avantajları: Anficiler koğuşçular ve yemekhane sorumluları gibi kendi görevleri dışında hiçbir iş yapmaz. Yani anficiler içtimaya ve eğitimlere katılmaz,mıntıka yapmaz,bulaşık yıkamaz,nöbet tutmaz,ve kantinde sıra beklemez. Kantinde sıra beklemez çünkü gün içinde bütün bölük eğitim alanındayken onlar serbest kaldıkları için kafasına göre akşama kadar takılır. Hatta anfide  televizyon izler, internete girer. Yani anfici olmak çok iyi bir görevdir. Acemi birliğine katıldığınızda aranızda bilgisayarcı varmı vs gibi bir soru sorulursa kesinlikle talip olun. Bu soru anfici seçmek için sorulur. Anficilerin aklıma gelen hiçbir dezavantajı yoktur.

Paşlaş:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi