Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

Bedelli Askerlik Çıkacak Mı (24 Haziran Seçimleri Öncesi)bedelli askerlik son durum
Bedelli Askerlik Son Durum
Büyük Birlik Partisi lideri Mustafa Destici'nin gündeme getirdiğe bedelli askerlik mevzusu bi kaç haftadır yazılı ve görsel medyada konuşulur oldu. Mustafa DESTİCİ bir muhalefet partisi lideri olarak hergün tonlarca şey söylüyor ancak her ne hikmetse bu bedelli konusundaki açıklaması kamuoyunda çok geniş yer buldu. Öncelikle şunu belirtlemiyim ki bedelli askerlik öyle ulu orta konuşulmaya başlandıysa, bilin ki yakın zamanda bedelli askerlik kanunu çıkacak demektir. Çünkü her kim bedelli askerlik konusunu gündeme getiriyor ve onu gündemde tutuyorsa, o güç bedelli askerliğin çıkmasını istiyordur. Peki o güç kim? Hiç şüphepsiz o güç iktidardır. Her ne kadar bugün Başbakan Yıldırım bedelli askerlik ile ilgili bir çalışmamız yoktur şeklinde bir açıklama yapmış olsa da yakın zamanda şartlar tamam olunca bedelli askerlik ile ilgili çalışmanın yapılarak kanunun çıkacağından emin olabilirsiniz.


Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkar?
Bedelli askerlik her toplumda özellikle bizim gibi asker millet olan bir toplumda çok hassas bir konudur. Bide üstüne bizim gibi terör olaylarının olduğu bir ülkede siyasi iktidar pat diye bedelli askerlik kanunu çıkaramaz. Daha doğrusu hiçbir hükümet oy kaybedeceğini düşünerek böyle bir işe tek başına karar vermek istemez.  Peki ya ne yapar?  Önce bilinçli olarak yüksek sesle bu konunun kamuoyunda konuşulmasını sağlar, sanki kamuoyunda bedelli askerlik ile ilgili çok yoğun bir talep varmış gibi toplumda algı oluşturulur. Bu talepler önceleri hükümet tarafından haksızlık, terör gibi nedenler ileri sürerek reddedilir. Daha sonra da geçerli bir neden ile birlikte bu konuda çok talep var üzerimizde çok baskı var diyerek, sanki hükümet kendi bedelli askerliğin çıkmasını istemiyor da toplumdan gelen talebe kulak veriyormuş gibi bir eda ile bedelli askerlik kanunu çıkartılır. Bedelliden gelecek paranın da şehit aileleri, als hastaları gibi yerlere aktarılacağı söylenerek halkın tepkisi minimize edilir. Bu özellikle mevcut iktidarımızın bedelli askerlik konusunda uyguladığı bir taktiktir. Bundan önceki bedelli askerlik tartışmalarını dikkatle incelerseniz aynı taktiğin şu anda da uygulandığını anlarsınız. Sözün özü dostlarım bedelli askerlik çok yakın zamanda çıkacaktır. Bu bir süreçtir biraz sabırlı olun. En geç 1 yıl içinde bedelli askerlik çıkacaktır.


Güncelleme: Arkadaşlar aylar öncesinde bedelli askerlik hususunda yukarıdaki makeleyi kaleme almıştım. Bedelli askerliğin çıkıp çıkmayacağının en geç 1 yıl içinde belli olacağını belirtmiştim. İşte gün bugündür. Hükümet şok bir karar ile erken baskın seçim kararı aldı.Seçimler 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak. Önümüzde seçimlere kadar 64 gün var. Ve Zeytindalı harekatı da başarılı bir şekilde bitirildi. Bu önümüzdeki 64 günün çok şeylere gebe olduğunu ve bedelli askerliğin çıkabileceğine işaret ediyor. Ya da seçim sonrası bedelli askerlik vaadi de mutlaka kullanılacaktır.Bedelli askerlik bekleyen yüzbinlerce insanın bu süreci sıkı takip etmeleri eğer çıkacaksa bu seçim sürecinde durumun netleşeceğini bildirmek isterim.
Paşlaş:

1 yorum:

  1. Saçmalık bence herkes gidip paşa paşa askerliğini yapmalı

    YanıtlaSil

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi