Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

Amasyada Askerlik Yapmak Nasıldır?


amasyada askerlik yapanlar
Amasyada Askerlik Yapanlar: 
Amasya, Yeşilırmak vadisi ile Harşena Dağı arasında kurulu askerlik yapmak için güzel bir karadeniz şehridir. Aşağıda isimlerini zikrettiğim 15.Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı General Hikmet Akıncı Kışlası, 12.Eğitim Er Alay Komutanlığı ve 22.Piyade Eğitim Alay Komutanlığı eğitim alayları bulunmaktadır. Bunun yanında tüm ilçelerde bulunan jandarma karakollarında jandarma sınıfında da askerlik yapılmaktadır.Amasya ilinde askerlik yapacak olanlara şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum. Askerlik anılarını,tecrübelerini paylaşmak isteyen aşağıdaki yorum kutusunu kullanabilir. Ayrıca Acemi ya da usta birliği amasya iline çıkanların da sormak istediği sorular var ise yine yorum kutusunu kullanarak soru sorabilir.

Amasyada Bulunan Askeri Birlikler:
Amasyada; Amasya Jandarma Komutanlığı, Merzifon merkez komutanlığı,15.Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı General Hikmet Akıncı Kışlası ve Tanksavar Bölüğü, Merzifon 5.Ana Jet Üs Komutanlığı,Hamamözü Jandarma Komutanlığı, Milli Savunma Akaryakıt Başkanlığı Depo Müdürlüğü,Göynücek Jandarma Komutanlığı, Taşova Jandarma Komutanlığı, Amasya Subay ve Assubay Orduevi, Amasya 12.Eğitim Er Alay Komutanlığı, Amasya Jandarma Alay Komutanlığı Cezaevi, Suluova Jandarma Komutanlığı, Amasya Piyade Eğitim Tugayı, Türk Hava Kuvvetleri Merzifon Hava Radar Mevzi Komutanlığı, Doğantepe Jandarma Karakolu,Çengel Jandarma Karakolu,Amasya 22.Piyade Eğitim Alay Komutanlığı bulunmaktadır.

Amasyada Askeri Malzeme Satan Yerler:
Amasya ilinin merkezinde ki pek çok çarşıda askeri malzeme satan yer bulabilirsiniz.

Amasya Nasıl Bir Şehirdir?
Orta Karadenizde  326 bin nüfuslu küçük ama eski, şirin bir karadeniz şehridir Amasya. Daha çok Yalıboyu evleri,Kral kaya mezarları,Borabay gölü,Amasya kalesi,Amasya elması,Patlıcan Çullaması ve Şıngır kebabı ile ünlüdür.
Paşlaş:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi