Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

PMYO Başvurusu Ne Zaman,Şartları Nelerdir 2019


PMYO 2019 Başvuru Şartları
Polis Akademisi tarafından yapılan açıklamadan da anlaşılacağı üzere PMYO 2019 için Yükseköğretim Kurumları Sınavı, YKS-TYT sonrası yani temmuz ayından sonra Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulacak. Akademik takvime göre 2019 yılı PMYO eğitimi,  2019 tarihinde başlayacaklar. Baraj puanı YKS 260 civarı olacağı tahmin edilmektedir. İlan duyurusu yapıldığında başvuru şartları da detaylı bir şekilde başvuru klavuzunda belirtilecektir. Ancak biz geçmiş PMYO alımlarında belirtilen şartların değişmeyeceği kanaatindeyiz. O yüzden PMYO için genel başvuru şartları şu şekilde olacak diyebiliriz.

pmyo 2019 şartları
PMYO 2018 Mezuniyet Şartı Ne Olacak?
Polis Meslek Yüksek Okulunda öğrenci olabilmek için en az lise mezunu olmak gerekmektedir. Ancak yaş şartını sağlayan adaylardan önlisans mezunları da başvuru yapabilmektedir. Lisans mezunları ise PMYO değil POMEM'e başvurmaları gerekmektedir.

PMYO 2019 Yaş Şartı Ne Olacak?
PMYO alımında yaş şartının önceki senelerde olduğu gibi olacağı düşünülmektedir. Kesin yaş aralığını ilan çıktığında öğrenmiş olacağız ancak 2019 yılında, PMYO yaş aralığının şu şekilde olması beklenmektedir.
  • 31 Aralık 1994 tarihi ve sonrası doğanlar
  • 01 Ekim 2001 tarihi ve öncesinde doğmuş olanlar 
PMYO 2019 Sağlık Şartları Ne Olacak? 
Tüm sağlık şartlarına ilişkin yönetmeliğe, emniyet sağlık yönetmeliği klavuzundan ulaşabilirsiniz. Ayrıca  PMYO 2019 için adaylarda aranacak boy - kilo endeksine dair tablo ve hesaplama robotuna   PMYO Boy Kilo Oranı Hesaplama 2019 başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Paşlaş:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi