Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

PMYO Tek Başlık Soru-Cevap 2021


PMYO 2021 Hakkında Her Şey
PMYO yani Polis Merkezi Yüksek Okulu 2 yıllık önlisans seviyesinde eğitim veren bir polis okuludur. Hali hazırda ülkemizde 5 adet PMYO polis okulu bulunmaktadır. Bunlar İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu, Rüştü ÜNSAL Polis Meslek Yüksekokulu (İzmir),Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu, Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu ve Samsun 19 Mayis Polis Meslek Yüksekokuludur. 2 yılın sonunda mezun olan öğrenciler polis memuru olarak ülkemizin çeşitli illerinde göreve başlar. Son yıllarda polis memuru alımları ağırlıklı olarak POMEM aracılığı ile 4 yıllık lisans seviyesinde mezun olanlara yönelik yapılmakta idi. Hatta üniversite mezunu olmayan polis olamayacak denilerek PMYO okullarının kapatılacağı söylenmekte idi. Ancak Polis Akademisi Başkanlığı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile lise mezunu ve önlisans mezunu olarak polis olmak isteyen adayların gönlüne su serpti açıklamayı aynen paylaşıyorum.  
pmyo 2019

“Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Yüksek Okullarında eğitilmek üzere En az lise ve dengi okul mezunu adaylardan toplam  öğrenci adayı alınacaktır. Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecektir.”

Bu yazı dizimizde PMYO hakkında merak edilen her şeyin cevabını vermeye çalışacaz. PMYO 2021 konusunda yazılan tüm yazılara, kategoriler sekmesindeki PMYO kategorisinden ya da yazımızın altındaki ilgili konu başlıklarına tıklayarak göz atabilirsiniz. Bildiğiniz üzere askeribilgiler olarak sitemizde etkileşime çok büyük önem veriyoruz. Ve ziyaretçilerimiz tarafından sorulan her soruya mümkün olan en kısa sürede cevap vermeye, cevaplandırmaya çalışıyoruz. O yüzden PMYO hakkında aklınıza takılan her türlü soruyu aşağıda yorum kutusunu kullanak sorun. Sadece soru sormakta lütfen kalmayın diğer ziyaretçilerimizin sorduğu sorulardanda bildikleriniz varsa yorum olarak cevap vermeyi de sakın unutmayın.

Paşlaş:

1 yorum:

  1. merhba ben suryeliyim çifte vatandaşlığım var pmyo başvuru bilirmiyim

    YanıtlaSil

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi