Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

POMEM Başvurusu Ne Zaman,Şartları Nelerdir 2019


23.Dönem POMEM 2019
Polis Akademesi Başkanlığı geçtiğimiz günlerde POMEM aracılığıyla önlisans ve lisans mezunları arasından 10.000 polis memuru alınacağını resmi internet sitesinden duyurdu.Öncelikle o duyuruya bir göz atalım;

“Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 23. Dönem olarak eğitilmek üzere Lisans ve Ön lisans mezunlarından toplam 10.000 öğrenci adayı alınacaktır. Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar  22.07.2018 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecektir.”
24.dönem pomem şartları
Yukarıdaki ilandan  da anlaşıldığı üzere başvuru sürecinin temmuz ayında yapılacak olan KPSS sınav sonuçları açıklandıktan sonra başlıyacaktır. O yüzden şu anda şartları hakkında bir açıklama yapılmadı  ancak biz geçen dönemlerdeki başvuru şartlarının aynen geçerli olacağını tahmin ediyoruz. 24.Dönem de alınacak 10.000 Polis memurunun ne kadarının önlisans ne kadarının lisans mezunları arasından yapılacağı ve kadın - erkek ssayısının kaç olacağına ilişkin ise konterjanlar hakkında şöyle bir öngörüde bulunabiliriz. 

Konterjan Bilgileri:
  • Lisans mezunlarından 7.200 erkek, 800 kadın,
  • Önlisans mezunlarından 1.800 erkek ve 200 kadın 

KPSS Barajı Kaç Olacak?
Önlisans için en az 70, 
Lisans mezunları için 60 puan barajı olacaktır. Ayrıca adaylar 2017 ve 2018 KPSS puanlarından hangisi daha yüksek ise onu başvuruda kullanabilecekitr.

Yaş Şartı Ne Olacak: 
Sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak) olacaktır.

Sağlık Şartları:

Arkadaşlar sağlık şartları oldukça geniş bir konudur. Sağlık şartlarını tek tek buraya yazsam bu sayfalar inanın yetmez. O yüzden sağlık şartları hakkında  merak ettiklerinizi kendiniz emniyet sağlık yönetmeliğinden bakabilirsiniz. Dilerseniz de sitemizde bulunan POMEM Tek Başlık Soru Cevap konu başlıklı yazımızın altındaki yorum kutusundan bize sorabilirsiniz.
Paşlaş:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi