Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

Bursa'da Askerlik Yapmak Nasıldır?


Bursa'da Askerlik Yapanlar:
Bursa'da, Jandarma sınıfı dışında askerlik yapacak büyük bir birlik vs yoktur. Yani Kastamonu'da, Manisada olduğu gibi büyük bir eğitim birliği ya da alay bulunmamaktadır. Daha çok usta erlerin Bursada bulunan çeşitli jandarma karakolllarına ya da cezaevlerine askerlik yapmak üzere görevlendirildiği bilinmektedir. Bursa'da vatanımızın diğer illeri gibi güzel bir ildir. Bursada asker olmak hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki yorumları okuyabilirsiniz.

Bursa'da Bulunan Askeri Birlikler:
Bursa İl Jandarma Komutanlığı ve buna bağlı olan ilçe Jandarma karakol komutanlıkları, Kara Kuvvetleri Komutanlığı EDOK Okullar Komutanlığı Hürriyet Kışlası, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı Güney Marmara Grup Komutanlığı, Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gemlik Askeri Kampı, Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığıdır.

Bursa'da Askeri Malzeme Satan Yerler:
Bursa Osmangazi ilçesinde Şehreküstü Mahallesi değirmen sokakta askeri malzeme satan pek çok dükkan bulabilirsiniz.
bursada askerlik yapmak
Bursa Nasıl Bir Şehirdir?
Bursa coğrafi konumu, gelişmiş alt yapısı, ulaşım yolları ve limanlarıyla avrupa, rusya, ortadoğu ve kuzey afrika pazarlarına kolay erişimin sağlandığı en önemli stratejik merkezlerden birisidir. Bursa girişimci ruhu ve çalışkan insanlarıyla tarih boyunca bir çok alanda öncülük yapmış ve ilklerin şehri olmuştur. Türkiye sanayisinin kalbi bursa, göz kamaştıran büyüme hızı ve gelişmiş altyapısıyla avrupanın en önemli üretim ve ticaret merkezlerinden birisidir. Bursa cazip ve rekabetçi ortamıyla, uluslararası pek çok yatırımcıya ev sahipliği yapan bir avrupa kentidir. Bursa ticaret ve ekonominin yanında muhteşem tabiatı ve alternatif turizm imkanlarıyla kaliteli yaşamın merkezidir. Bu huzurlu toparklarda kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Sonsuz fırsatlar ve ideal yatırım ortamı için dünya bursaya geliyor. Bursa misafirlerine hoşgeldiniz diyor. Tüm zamanların dünya kendi cazip, üretken, rekabetçi Bursa. 
Paşlaş:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi