Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

Çankırıda Askerlik Yapmak Nasıldır?


Çankırıda Askerlik Yapanlar:
Çankırıda askerlik yapılabilecek iki tane yer vardır. Bunlardan bir tanesi Çankırı İL Jandarma Komuttanlığı diğeri ise 28.Mekanezi Piyade Tugay Komutanlığıdır. Yani eğer askerliğiniz Çankırı iline çıkar ise ya jandarma sınıfında asker olursunuz ya da piyade olursunuz. Ayrıca 28.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Bosna ve Somali gibi yurt dışına asker gönderen Türkiyede'ki tek birliktir.Çankırıda asker olmak hakkında şimdilik söyleyeceklerim bunlar. Sayfamızın altındaki yorumları okuyarak Çankırıda asker olmak  ile ilgili daha detaylı bilgiye sahibi olabilirsiniz.

Çankırıda Bulunan Askeri Birlikler:

Çankırı İl Jandarma Komutanlığı ve ilçe jandarma karakol komutanlıkları ile Çankırı 28.Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcılığı - General Aziz Avman Kışlası ve 28.Mekanize Piyade Barış Gücü Tugay Komutan Yardımcılığı bulunmaktadır.
Askeri Malzeme Satan Yerler: 
Çankırı Merkezde Cumhuriyet Mahallesinde askeri malzeme temin edebilecğiniz birçok dükkan ve mağaza bulabilirsiniz.

Çankırı Nasıl Bir Şehirdir?
Uzak çağların yakın kentidir Çankırı. Bilinmeyen ya da bildiğimizi sandığımız anadolu coğrafyası her yolculukta gizemini korumaktadır. Çankırıda birçok uygarlığın izleriyle birçok sırlar saklı. Dahası iç anadolunun batı karadenize açılan kısmında bir inci gibi uzanan çankırıyı hala bozkır sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü çankırıda yaşayan ve yaşanan medeniyetler sakin, uyumlu, doğal ve ışıklı hayatların rengini katmışlardır  bu şehre. Ünlü türk seyyahı evliya çelebi oğuz boylarının kök saldığı çankırıyı anlatırken anadolu eyaletinde sancakbeyi tahtıdır. Ankara ile kastamonu arasında kızılırmak çayının batı yakasına yakın köroğlu dağlarının güney yamacında orta  derinlikte sancak merkezidir. Kalesi dört köşe şeklindedir. Varoşu geniş olup 4 bin kadar bağ bahçe bulunur. Mühim ve kalabalık şehirdir. Camilerinin en ünlüsü Sultan Süleyman Han camiidir. Havası ve suyu güzel halkı misafirperver garip dostu insanlardır. Demiştir.
çankırıda askerlik yapmak
Anadolu topraklarının en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çankırı medeniyetlere beşiklik eden geçmişiyle tarihe ve tarihçilere ışık tutuyor. Yaklaşık 5000 yıldır kesintisiz yaşantının hakim olduğu bu coğrafya somut ve soyut kültür mirasının en güzel örneklerini bünyesinde barındırıyor. Anadolunun bu özel diyarı çankırı 1869 yılında belediye oldu. Şimdi Çankırıda yeni yükselen bir değer var. Tarihine,kültürene sahip çıkan bir kurum. Çankırı Belediyesi adeta geçmişin izini sürerken modern belediyecilik hizmetleri ve altyapı yatırımlarıyla kendi geleceğe hazırlıyor. Çankırı belediyesi günümüz belediyecilik anlaşıyını tam anlamıyla uygulayarak modern, kolay yaşanılabilir bir çankırı için hizmete devam ediyor. 
Paşlaş:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi