Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

10 Bin (10.000) Bekçi Alımı Ne Zaman?


10 Bin Bekçi Alımı Ne Zaman Olur?
Son yıllarda eskiye dönüş oldu ve 35 yaşından küçük olan insanların yalnızca Yeşilçam filmlerinden gördüğü bekçiler tekrar çarşı ve sokaklardaki görev yerlerine döndü. Şimdiye kadar 19 bin bekçi mahalle, çarşı ve pazarlarda güvenliği sağlamak için görev yapıyor. Önümüzdeki dönemde de alımların devam edileceği zaten biliniyordu. 

İçişleri Bakanlığının yeni yaptığı kadro ihdası 13 Kasım 2018 tarihinde resmi gazetede yayınlandı. Buna göre önümüzdeki dönem 10.000 ( on bin ) bekçi alımı yapılacak. Bildiğiniz üzere kamu kurum ve kuruluşları kamuya ihtiyacı olan personeli almadan önce kadro ihdas etmesi gerekir. Yani şu anda İçişleri Bakanlığına bekçi istihdamı için 10 bin kadro ihdas edilmiş durumda.

10 Bin Bekçi Alımı İlanı Ne Zaman Yayınlanır?
İçişleri Bakanlığı uygun gördüğü bir zamanda 10 bin bekçi alımını gerçekleştirebilir. Bu izin Bakanlığa Cumhurbaşkanının onayı ile verilmiş oldu. Bu kararın ardından çok kısa bir süre sonra yeni bekçi alım ilanının çıkmasını bekliyoruz. Bildiğiniz üzere son bekçi alımlarında iki temel şart aranmıştı. Lise mezunu olmak ve askerliğini yapmış olmak. KPSS' siz memur olmak isteyenler için bekçilik bulunmadık bir fırsat. 

Eğer sizde bekçi olmak istiyor ve bu ilana başvurmaya niyetiniz var ise bekçilik hakkında yazmış olduğumuz diğer yazılarımızı aşağıya tıklayarak okumanızı öneririz. Aşağıda yazımızda bekçilerin maaşları, çalışma şartları ve diğer özlük hakları hakkında bilgi sahibi olabilir ve hatta merak ettiğiniz her şeyi yorum kutusunu kullanarak editörlerimize sorabilirsiniz.
Paşlaş:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi