Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

Eskişehirde Askerlik Yapmak Nasıldır?


Eskişehirde Askerlik Yapanlar:
Eskişehirde askerlik yapanlar hiç şüphesiz diğer iç anadolu illerine askerlik yapanlara göre oldukça şanslıdır. Bir kere anadolunun en modern insanlarının bulunduğu bir şehirde askerlik yükümlülüğünü yerine getireceklerdir. Eskişehir yerli venedik diye anılan bir şehirdir. Ayrıca şehrin modern yüzü, porsuk çayı ve mimarisi de görülmeye değerdir. Eskişehir de Hava Kuvvetlerine bağlı olan 1.Ana Jet Üs Komutanlığı bulunmaktadır. Ayrıca yine hava meydan komutanlığı da burada bulunmaktadır. Yani eskişehir havacı askerlerin askerlik yaptığı bir kenttir diyebiliriz. Genelde askerlerin usta birliği bu komutanlığa çıkmaktadır. Hem acemi hem de usta askerler jandarma il ilçe komutanlıklarını görev yapmaktadır.

Eskişehirde Askerlik Yapılan Birlikler
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı ve buna bağlı olarak görev yapan ilçe jandarma karakol komutanlıkları, Eskişehir 1.Ana Jet Üs Komutanlığı, 1.Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Meydan Komutanlığı bulunmaktadır.

Eskişehirde Askeri Malzeme Alınacak Dükkanlar
Eskişehir'de  İstiklal Mah. Çınar Sokak odunpazarında bulunan pek çok dükkandan askeri malzeme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Eskişehir Nasıl Bir Şehirdir?
Eskişehir plaka kodu 26 dır. 2016 yılı nüfus sayımlarına göre 844 bin nüfusu vardır. Anadolunun en modern şehridir. Eski ve yeninin harmonisinden doğan, dinamik ve modern bir şehir. Türkiyenin parlayan yıldızı. İki nehrin ve birçok kültürün beslediği geçmişini geleceğe taşıyabilmiş köklü bir şehir. Eskişehir bugün Türkiyenin gerçek anlamda saniyeleşmiş ve Türkiye ekonomisine en çok katkı yapan şehirleri arasında. Eskişehir coğrafi konumunun yarattığı avantajla tarih boyunca anadolunun batıya açılan kapısı konumundadır. Kuruluşa ve kurtuluşa şahit olan şehir. Burası Yunus Emreye yurt olan sevgi şehridir. Nasrettin hocanın mirası. 
eskişehirde askerlik yapanlar
Mizahın beşiği. Battalgaziyi ağırlayan destansı eskişehir. Eskişehir zengin tarihiyle bir açık hava müzesidir. Yüzyılların yaşanmışlığı şehrin her köşesine sinmiştir. Tarihin tanıklarından herhangi biri bize eskişehirin anılarını fısıldar. Bu sese kulak verdiğinizde kendinizi milattan önce 3000 yılllarında bulursunuz. Milattan önce 9.yüyıl başlarında itibaren frigler orta anadoluda başkentleri gordiyon olmak üzere güçlü bir devlet kurarlar. Bildiğimiz en köklü ve eski öykülerin kaynağı eskişehirdir. Sadece eşek gudakları değil her tuttuğunu altına çevirme isteğinin kendisini açlıkla ölüm noktasına getirmesi frig kralını belkide anadolunun en popüler kralı haline getirmiştir.
Paşlaş:

3 yorum:

  1. Eylülde tecilimi boZdurdum kasım celbine yetişmedi 2019 Şubat celbinde kesin olarak gider miyim?

    YanıtlaSil
  2. 1995 doğumluyum lise mezunuyum tecilim 31.12.2017 tarihinde bitti üniversite sınavına hazırlanıyorum kazanırsam tecil ettirme şansım var mı?

    YanıtlaSil
  3. 2019 ocak ayında üniversiteden kaydımı sildirmek istiyorum tekrardan sınava hazırlancam terk belgesiyle tecil hakkım var mı acaba bu arada yoklama kaçağı durumuna düşersem terk belgesiyle tecil hakkım olur mu

    YanıtlaSil

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi