Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

Askerde banyo yapmak,banyo süresi ve ihtiyaç banyosu nedir


askerde banyo süresi
Askerde Banyo Yapmak
Herşeyde olduğu gibi banyo olayıda acemi ve usta birilğinde farklılık göstermektedir.Acemi birliğinde banyo günlü ve saatli olur. Çok az yerde 24 saat sıcak su vardır ancak çoğu birliklerde genelde 2 günde bir  akşamları 2 saatliğine sıcak su gelir ve çok fazla kişi olduğu için banyo süresi 5 dakikadır.Acemi birliğinde herşey sıra ile yapılır o yüzden hayatınızda ilk defa acemi birliğinde banyoya girmek için sıra yapacaksınız sırada bir müddet bekledikten sonra kabine girecek daha girer girmez arkanızda sırada bekleyen askerlerin "hadi beyler çabuk olalım,üşüdük" gibi bağırışlarını duyacaksınız.Alelacele yıkandıktan sonra çıkacaksınız.Yani acemi birliğinde banyo yapmak zulüm olacaktır. Banyo süresi ne kadardır :
Kalabalık bölüklerde bu süre 5 dakika olarak belirlenir ancak kimse bu süreye riayet etmez bi giren çıkmaz bilmez taki sıcak su kesiline kadar..
Usta birliğinde banyo : Eğitim birliklerinden çok daha farklı olur çoğu yerde rahatça banyonuzu yapabilirsiniz süre sıkıntısı olmaz dilediğiniz kadar kalırsınız ama şans meselesi sıcak suyun iyi çalıştığı bir yere düşerseniz sorun olmaz ancak sorunlu bir yere düşerseniz banyo konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Askerde ihtiyaç banyosu nedir ?
Gece rüyalanan askerler için sabahları 05:30 - 6:00 arası ihtiyaç banyosu olur ancak ben ihtiyaç banyosunda sıcak su verildiğine şahit olmadım.Bu heryerde öyle olduğu anlamına gelmez ancak benim askerlik yaptığım yerde ihtiyaç banyosu için sabahları sıcak su gelmiyordu.

Paşlaş:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi