Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

Antalyada Askerlik Yapmak Nasıldır?


Antalyada Askerlik Yapanlar:
Hiç şüphesiz askerlik yapılacak en güzel yerlerden biridir Antalya. Hele Jandarma sınıfında askelik yaparsanız köy köy nefis orman ve deniz havasını ciğerlerinize kadar soluyacağınız bir yerdir. Piyade olanlar ise çarşı izinlerinde Antalyanın güzelliklerini görebilir. Elbetteki askerlik kışla her yerde aynı yani kışla içerisinde olduktan sonra Antalya ile Bilecik arasında bir fark yok.Ancak Antalyada askerlik yapanlarda bilir Antalyanın havası ve Türkiyenin en önemli turizm şehri olması bile psikolojik olarak sizi mutlu edecektir. Daha önce Antalyada askerlik yapanların görüşlerini bu nedenle önemsiyorum. Bu yazımızı okuyup antalyada askerlik yapan var ise aşağıdaki yorum kutusunu kullanarak bizimle paylaşın.

Antalyada Bulunan Askeri Birlikler:
Antalya İl Jandarma Komutanlığına bağlı Gündoğmuş, Korkuteli,Elmalı, Mahmutlar,Serik, Kemer, Konyaaltı, Kaş, Manavgat, Selimiye, Tekirova, Alanya, Kumluca,Belek,Kepez,İbradı, Elmalı,Demre,Finike,Side,Selimiye,Döşemealtı, Kalkan, Akçay, Gazipaşa, Çenger, Okurcalar, Kızıldağ, Avsallar, Yuva,Kargıcak, Akseki, Tınaztepe, Konaklı, Kınık, Mavikonak, Cevizli, Hasyurt, İncekum, Özlü, Gebiz, Göbre, Çamyuva, Çatallar, Manavgat kumköy, beldibi,yeşilkaraman, Taşağıl,Bozova,Güzelbağ ilçe jandarma komutanlıkları, Side Özel Eğitim Merkez Komutanlığı,3. Piyade Tugay Komutanlığı,Döşemealtı Özel Tip Cezaevi Jandarma Bölük Komutanlığı,Antalya Hava Meydan Komutanlığı,Kaş Hava Radar Kıta Komutanlığı, Kemer 14.Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı, Kaş Deniz Gözetleme Karakol Komutanlığı, 113.Sahil Güvenlik Komutanlığı, 3.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı - General Niyazi Çelik Kışlası ve Antalya Grup Komutanlığıdır.


Antalyada Askeri Malzeme Satan Yerler:
Antalya ilinin Merkez Konyaaltı ve Kepezde ki pek çok çarşıda askeri malzeme satan yer bulabilirsiniz. 
antalyada askerlik zor mu
Antalya Nasıl Bir Şehirdir:
Antalya akdenizin incisi Türkiyenin en gözde turizm mekanlarından biri olan Antalya, akdenize kilometrelerce sahil şeridi olan bir konumdadır. Her yıl yaz kış fark etmeden milyonlarca turist ağırlamaktadır. Adını milattan önce 2.yüzyılda yaşamış olan Bergama kralı 2.Attolos'dan alan Antalya 12.Yüzyıldan sonra Selçuklu Devletiyle birlikte Türk hakimiyetine girmiştir. 21.Yüzyılda Türkiyenin en kalabalık 5.şehri olan Antalyanın yaklaşık 2.5 milyon kadar nüfusu vardır. En önemli ekonomik faaliyeti turizm olan kentteki büyük projeler Antalyan'ın daha büyük bir şehir olması yolunda atılan adımlardandır.  Konyaaltı ve Kepez ilçeleri genel Antalya'ya oluşturmaktadır. Eski adıyla Şarampol Caddesinde popüler markalar işletmeler yan yana dizilerek Türkiye'nin en kalabalık caddelerinden birini oluşturur. Bu cadde daha sonra araç trafiğene kapatılarak kapalı yol adını almıştır.

Paşlaş:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi