Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

Artvinde Askerlik Yapmak Nasıldır?


Artvinde Askerlik Yapanlar:
Aslında Artvini bu yazımda ben anlatmak istemiyorum. Artvin, Türkiyenin en yaşanılası gezilesi görülesi yeridir. Hiç internetten araştırma yapmadan resimlerine bakmadan gidip görmenizi daha çok isterim. Zira işte o zaman Artvinde askerlik yapacağınız için kendinizi daha çok şanslı hissedeceksinizdir. Evet Artvinde askerlik yapmak kesinlikle ayrıcalıktır. Çünkü normal hayatınızda İstanbul'da yada Türkiyenin batısında bir kişinni Artvin'e yolunun düşmesi neredeyse imkansızdır. Askerlik sayesinde bu muhteşem şehri belki de Türkiyenin en güzel doğasını görmüş olacaksınız. Daha önce askerliği Artvine çıkmış olanlardan çok önemli bir ricam olacak. Lütfen Artvinde askerlik yapmanın nasıl bir duygu olduğunu bizimle paylaşın.
Artvinde Bulunan Askeri Birlikler: 
Artvin İl Jandarma Komutanlığı, Kemalpaşa Jandarma Karakol Komutanlığı, Ardanuç Jandarma Komutanlığı, 25.Hudut Tugay Komutan Yardımcılığı 1.Hudut Tabur Komutanlığı, Bulanık Jandarma Komutanlığı, Meydancık Jandarma Komutanlığı 3.Hudut Bölük Komutanlığı, Artvin Cezaevi, 6.Hudut Tabur Komutanlığı, Yusufeli Jandarma Genel Komutanlığıdır.


Artvinde Askeri Malzeme Satan Yerler:
Artvin ilinin Merkez ilçesinde çarşı mahallesinde ki pek çok dükkandan askeri malzeme satan yer bulabilirsiniz. 

Artvin Nasıl Bir İldir?
Artvin bulunduğu konum itibariyle tamamen dağlık bir coğrafyada yer alır. Karadenizin en doğusunda yer almaktadır. Turizmin yeni cazibe merkezi karadenizin en eski merkezlerinden ipek yolunun kadim şehirlerinden biridir. Artvinde zaman, tarih ve doğa hayat ve coşkudur. Her gün yeni bir karadeniz çağrısıdır. Hergün yeni güzelliklerle gelir zaman uçsuz bucaksız ormanların koynundan. 2017 verilerine göre 166 bin nüfusu bulunmaktadır. Plaka kodu 08 dir ve Türkiyenin 55 nci şehridir. Artvin şehri Şavşat, Hopa, Arhavi, Ardanuç, Yusufeli, Murgul ve Borçka ilçelerinden oluşmaktadır.

Paşlaş:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi