Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

Giresunda Askerlik Yapmak Nasıldır?


Giresunda Askerlik Yapanlar:
Karadenizin doğusunda küçük ve yeşil bir şehirdir Girusun. Giresunda yalnızca jandarma sınıfında askerlik yapılmaktadır. Zira Kara Kuvvetleri ya da Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı bir birlik ilde bulunmamaktadır. Girusunda askerlik yapanlar jandarma sınıfında olduğu için genel anlamda rahat bir askerlik yaparlar diyebiliriz. Çünkü birbirinden güzel köylerini, yaylalarını, şelalelerini ve ilçelerini bol bol gezme görme imkanına sahip olurlar. Genel anlamda giresunda askerlik ile ilgili kötü bir yorum bulunmamaktadır. Özellikle şehir il merkezinde herhangi bir sorun olmadığı  şebinkarahisar, alucra ve çamoluk gibi ilçelerinde ise terör yönünden çok az da olsa sıkıntılı olabileceği söylenmektedir.

Giresunda Bulunan Askeri Birlikler: 
Giresun İl Jandarma Komutanlığı ve buna bağlı olarak bulunan ilçe jandarma karakol komutanlıkları askerlik yapılan birimlerdir.
giresunda asker olmak
Giresun Nasıl Bir Şehirdir?
Giresun plaka kodu 28 olan bir doğu karadeniz şehridir. Son yapılan nüfus sayımına göre giresun merkez belediye nüfusu 112 bindir. Turizmin yeni cazibe merkezi, karadenizin en eski merkezlerinden birtanesi ipek yolunun kadim şehirlerinden giresun. Doğasında havasında efsun üstüne efsun. Karadenizdir giresunda zaman. Ve dünyanın dört bir yanına doğru fındık yüklü gemiler kalkar giresundan. Giresun için kaleşehir deniltecek kadar şehirle bütünleşen, bütün şehri saran giresun kalesi. Hala antik zamanların sesi gelir giresun adasından. Birde martıların çığlıkları. Karedenizin yaşanabilir tek adasıdır burası.
Paşlaş:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi