Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

Askerde Uzman Erbaş Olarak Kalma


uzman erbaş olma
Askerde Uzman Erbaş Olarak Kalma:
Arkadaşlar askerdeyken tezkere bırakıp uzman çavuş olarak kalma hadisesi çok uzun yıllar önce kaldırıldı. Yani artık askerlik hizmetinin sonunda sınavsız uzman çavuş olarak kalmak mümkün değil. Ancak askerlik süresi içerisinde uzman erbaş alım ilanlarını takip ederek askeri sınavlara girebilir ve uzman erbaş olabilirsiniz. Çok sorulan bir soru olduğu için bunun üzerinde durmak istedim. Peki askerdeyken bu tür sınavlara katılmayla sivildeyken katılma arasında bi fark var mıdır diye soracak olursanız kesinlikle vardır derim.
Askerken Uzman Erbaşlık Sınavlarına Girin:
Yani arkadaşlar askerdeyken bu tür bir askeri sınava katıldığınızda kazanma şansınızı belki de %100 artırırsınız. O yüzden asker olmak gibi bir niyetiniz varsa askerdeyken bu tarz sınavlara katılmayı unutmayın. Askerdeyken  uzman erbaş sınav ilanları tüm kışlada duyrulur katılmak isteyenlere bilgi verilir. Broşürleri  dağıtılır yani askerdeyken bu tür sınavların hangi tarihlerde nasıl yapıldığı hakkında bilginiz olur bu konuda endişeniz olmasın. Ayrıca internet üzerinden sınav tarihlerini takip etmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.
Paşlaş:

19 yorum:

 1. Askeriye içinde Uzman Erbaş olarak kalmak için boy kilo oranları nedir 1.64 boy en aşağı diye biliyorum ama kiloyu bulamadım ayrıca göz sınırı hakkında da bilgi verirmisiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birde sadece sözleşmeli U.Erbaş mı olabiliyoruz? 7 yıl sonundagöndereeklerse ne anlarız ki bu işten? Sürekli hale getiremez miyiz muvzzaf hale yani?

   Sil
  2. ömer kardeşim uzman erbaş olarak sürekli kalıyorsun zaten sen sözleşmeli erlikle karıştırmışsın sanırım. 1,64 cm için kilo alt sınırı 51 üst sınırı 72'dir. boy kilo oranı ile ilgili tabloyu siteye ekledim ordan bakabilirsin..

   Sil
  3. benim kolumda yani üst tarafta hatice diye bir işim var dovme yani o engelmidir

   Sil
 2. Benim boyum 1.74 ve kilom 118 beni bu şekil askere alirlarmi

  YanıtlaSil
 3. Er baş olmak için hafif kekelemek sorun olurmu

  YanıtlaSil
 4. Lise menzunuyum makine bakım onarım olarak uzman uzman çavuş uzman erbaş asker de nasıl kalabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umut, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alımı yapıyordu ancak başvuru süresi maalesef doldu. İlanları takip etmelisin.

   Sil
 5. Peki biz askerdeyken uzman alımları olmazsa askeriyenin ayrı alımları oluyor mu bu konuda bilgi verir misiniz?

  YanıtlaSil
 6. Uzman çavuş olman için acemi birliğin çavuş talimgahı yada çavuş eğitim olması gerekiyor er olarak yaparsan sözleşmeli er olursun bu bilgi dogrumuu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hayır yanlış. Bunu söyleyenler askerdeki çavuşluk ile uzman çavuşluğu karıştırdıkları için öyle söylüyorlar.

   Sil
 7. Sözleşmeli er ile uzman erbaş aynı mıdır

  YanıtlaSil
 8. Askerdeyken uzmanliga kaldigimizda yine sivildeki gibi hastaneye sevk varmi yani nerderse 13 bolume falan gorunuyomuyuz yoksa sadece mulakatmi var

  YanıtlaSil
 9. 2 ay acemi eğitimim bittikten sonra uzman çavuşluğu kazandım usta birliğine hiç gitmedim 99 gün eğitim gördükten sonra sözleşmemi fesih ettim bu süre askerliğimdeki şafağımdan düştümü bilgi verirmisiniz şu an usta birliğime teslim olmaya gidiyorum

  YanıtlaSil
 10. Oğlumun kilosu 5o boy 168 perşembe günü sınavı var şuan asker sıkıntı olurmu

  YanıtlaSil
 11. 1999 doğumluyum şubat celp dönemini seçtim kesin hidermiyim sülüs kağpıdım nezaman gelir

  YanıtlaSil

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi