Askerlik ve Polislik hakkında her şey...

Hangi İl Nereye Asker Gönderiyor?


Askerlik Yeri Neye Göre Çıkıyor?
Askerlik Yeri Neye Göre Çıkıyor?
Hangi ilin nereye asker gönderdiği hep merak konusudur. Ancak daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi standart bir dağıtım yapılmamaktadır. Bu nedenle hangi ilin nereye asker göndereceğini önceden bilebilmek mümkün değildir. Asker dağıtımları Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı olan  Asker Alma Daire Başkanlığı tarafından yapılmaktadır. Asker Alma Daire Başkanlığı ise Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçları doğrultusunda her celp dönemi askere alınacak olan asker kişilerin niteliklerine göre sistem tarafından atama yapmaktadır. Yani hangi ilin nereye asker göndereceğini kimse bilemez diyebiliriz.

Paşlaş:

7 yorum:

 1. Oğlum 4 yıllık üni mezunu kısa dönem için muracaatini yaptı şubatta asker. 25 ocakta e devletten gideceğin yer belli olacak denmiş. Durumlarımı 13 Ocak diyor dogrumudir. Sonrasında teslim olmak için ne kadar zamanı var. Yardımcı olurmusun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 12 ocakta yerler belli oluyor.A grubu çıkarsa 1 şubata kadar B grubu çıkarsa 13 marta kadar teslim olması gerekiyor

   Sil
 2. 98 doğumluyum sinop erfelek kütük erken gitmek için başvuru yaptım muhtemel sevk tarihi mayıs ayı gözüküyodu ama almadılar
  Kesin kütüğe göre mi gideceğim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kütüğün kasım gönderiyor ağustos da çıkmaz ise kasımda kesin asker olacaksın demektir.

   Sil
 3. 96 Muğla Marmaris doğumluyum İnternette baktığım kadarıyla mayıs görünüyor ocakta gitme için erken gitme şansımız yokmu

  YanıtlaSil
 4. 16.08 2000 Erzurum hınıs

  YanıtlaSil
 5. Merhaba iyi gunler bu yil 15 agustosda 18 mi doldurmus oluyorum.Ve 18 yasimi doldurduktan hemen sonra en yakin celp doneminde askere gitmek istiyorum.Bu nasil olabilir bilgi verebilir misiniz?

  YanıtlaSil

Yukarıdaki Facebook Yorum kutusunu kullanarak sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Blog Arşivi